velmi mě potěšil článek Zdeňka Rakušana ve vašem časopise. Je úctyhodné vidět studenty, kteří se již v průběhu magisterského studia věnují dobrovolné činnosti, která směřuje k terénním dovednostem budoucích pedagogů. Dílna Leporela nazvaná Zimní království fantazie je velmi podnětná, aktivity jsou realizovatelné, navíc ověřené samotným kontaktem se školáčky mladšího věku, k nímž je celá dílna vlastně směřovaná.
Osobně bych ocenila, kdyby váš časopis publikoval více takovýchto praktických článků, které jen nehodnotí zkoumané pedagogické jevy, nýbrž přicházejí i s novými náměty na učitelskou praxi, a to ať již pro praxi hotových učitelů, nebo jen pro studenty, kteří docházejí na praktický výcvik. Věřím, že mnoho studentů během praxí načerpá různé zajímavé nápady, o které by se třeba rádi podělili se svými spolustudenty. Co třeba zavést speciální rubriku v časopise Paidagogos nazvanou např: Hodiny, které fungují, kam by studenti pedagogických oborů mohli posílat své přípravy hodin, popř. s přídavnými materiály, které si vyzkoušeli ve výuce v praxi a povedly se jim? Výsledkem by mohl být vznik takové malé kartotéky příprav, do které by mohl každý student pomocí internetu nahlédnout a inspirovat se pro své vyučování při pedagogických praxích.
Otevřenou otázkou samozřejmě zůstává, zda by se mezi studenty našel patřičný ohlas na takovouto výzvu. Zde samozřejmě má svou roli i práce vás, redakce, která by mohla v tomto smyslu své čtenáře k takovéto práci povzbudit a motivovat.
Věřím, že podobná praktická rubrika by dozajista pomohla nastávajícím učitelům v úspěšnosti jejich práce už v průběhu jejich přípravy na své krásné a zajímavé budoucí povolání.
Závěrem mi dovolte, abych pořála časopisu Paidagogos velmi plodný a přínosný rok 2002.
Vaše čtenářka, Mgr. Jitka Sejvalová - studentka postgraduálního oboru pedagogika.